Władze Krakowa

Najważniejszym z największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez wzrost liczby pojazdów na naszych szosach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie mieszkańców a także usprawni całość gospodarki miasta.

Spośród okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.