restauracja włoska Bianca Kraków

Smaczna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film